İlk kez bir robot, uzun metrajlı bir filmde rol alacak. Erica adında bir insansı robot filmde insanı oynayacak, bu da ürkütücü bir şekilde Android'in kendi öyküsünü yansıtan bir bilimkurgu filmi.

Dünya tarihinde İlk kez bir robot, bir bilim kurgu filmin de rol alacak. Erica adında bir insansı robot filmde insanı oynayacak, bu da ürkütücü bir şekilde Android’in kendi öyküsünü yansıtan bir bilimkurgu filmi. Erica’yı yaratan roboticist firması insandan izleyerek deneme yöntemleri ile bire bir referanslar ile insan olmayı öğretti.

Aktörleri işten çıkarabilecek film yıldızı Erica ile tanışın.

Gabriel bouys / Getty images
Gabriel bouys / Getty images

Corona Virüs Film Sektörünü Engelleyemiyor

Profesyonel oyunculuk gereği, sette bazı yakınlıkların olması gerekiyor. Dar alanlarda konuşmak, sarılmak yada bir öpücük, bu senaryoların hiçbiri COVID-19 (coronavirus) pandemisi döneminde güvenli değil. Doğal olarak, film çekmek şu anda olağanüstü zor bir durum.

Ama bu Hollywood’un film çekmesine engel olamıyor.

İlginizi Çekebilir: Netflix En İyi 5 Film Sıralamamız...

Dünya Tarihinde Bir İlk Olacak

Erica yakında bir filmde başrol oynayacak ve dünya tarihinde bir filmde oynamış olan ilk yapay zekalı robot olacak. Film, İnsansı bir robot yaparken hata yapan ve robotun tehlikeli hale gelmesinine neden olan bir bilim adamının hikayesinde anlatacak.

Gabriel bouys / Getty images

FİLM NE ZAMAN ÇIKACAK

Erica’nın performansını büyük ihtimalle 2021’in sonlarına kadar filmde göremeyeceğiz. Yapımcılar ve yönetmen hala Erica’nın insan yıldızını arıyorlar, Erica 2019’da Japonya’da bazı sahneleri tamamlamıştı. Filmin arkasındaki ekip, Haziran 2021’de Avrupa’da çekim yapmayı bitirmeyi planlıyor. Film corona ve dünya şartlarında anormal bir durum olmazsa 2020’nin ilk döneminde izleyicilerin beğenisine sunulacak gibi görünüyor.