Mahir Ünal, kendi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalar ile son zamanlarda Netflix'in akıbeti konusunda kafalarda oluşan soru işaretlerini gidermeye çalıştı. İşte Ünal'ın açıklamaları ve detaylar..

Mahir Ünal, kendi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalar ile son zamanlarda Netflix’in akıbeti konusunda kafalarda oluşan soru işaretlerini gidermeye çalıştı. İşte Ünal’ın açıklamaları ve detaylar..

Netflix Türkiye, konuyla ilgili olarak sessiz kalmayı tercih etti. Ancak kısa bir süre önce bir RTÜK yetkilisi, Türkiye’nin gündemini sarsan bu olayla ilgili bir açıklama yaptı. Bu açıklama da Netflix’in Türkiye’den çekilip çekilmeyeceği ile ilgili net bir şey göstermiyordu. Şimdiyse Türk siyasetinin önemli isimlerinden Mahir Ünal, konuyla ilgili bir açıklama yaparak zihinlerdeki karışıklığı gidermeye çalıştı.

Netflix Türkiyeden Neden Gitsin

Mahir Ünal, kendi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarda şu cümlelere yer verdi; “NetflixTurkey ne siyasi düzeyde AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı ile ne de resmî düzeyde İletişim Başkanlığı ile görüştü. Türkiye’den gitmeyi neden düşünsünler? Netflix’in daha derin iş birliği ile Türk kültürüne, sanatına dönük daha yüksek hassasiyet göstereceğine inanıyorum.”

İlginizi Çekebilir: Cursed Dizisi Yayınlandı…!

Mahir Ünal, Netflix’le ilgili olarak ilk kez bir açıklamada bulunmadı. Öyle ki Ünal, geçtiğimiz dönemlerde katıldığı bir programda da şu cümleleri kurmuştu: “Netflix yerli bir yapım istedi. O yapımdaki bir karakter çok tepki topladı. RTÜK de bu tepkileri yapımcı şirketle paylaştı. İlgili yapımcı şirket de bu tepkilere hassasiyet gösterdi. Biz bu dijital platforma karşı değiliz ki. Bunu dile getirmek nasıl antidemokratik olarak lanse ediliyor anlayamıyorum. Sadece RTÜK dizi yapımcılarıyla senaryo aşamasında hassasiyetleri ve tepkileri paylaştı. Bu suç mudur?”