Netflix'in game of thronesi olacağı düşünülen cursed 17 Temmuz itibari ile yayında. Katherine Langford’un başrolde olduğu Cursed dizi konusu, dizisi, fragmanı, 1.sezon 1.bölüm Tüm Merak edilenler ve daha fazlası haberimizde.

Netflix’in game of thronesi olacağı düşünülen Cursed 17 Temmuz itibari ile yayınlandı. Katherine Langford’un başrolde olduğu Cursed dizi konusu, dizisi, fragmanı, 1.sezon 1.bölüm Tüm Merak edilenler ve daha fazlası haberimizde.

Cursed Ne Demek?

Diziye ismini veren çizgi romandan alınan isim Cursed lanetli demektir. Cursed 1. Sezon 1. Bölüm Linki Sitemizin alt kısmında bulunmaktadır.

Cursed Dizi | (Lanetli)

Netflix’in yeni fantastik dizisi Cursed (Lanetli) isimli dizisinin başrolünde 13 Reason Why (Ölmek İçin 13 Sebep) dizisi ile tanınan Katherine Langford başrolde olacak. Langford bu dizinin çekimleri ile aynı zamanda Rian Johnson’un yazıp yönettiği Star Wars: The Last Jedi filminde de rol almıştı. Güzel ve yetenekli oyuncu Lagnford’u bu kez fantastik türündeki bir dizide izleyeceğiz.

Başrolü ile dikkat çeken yapım Cursed Türkçe’ye Lanetli ismi ile tanıtıldı. Dizide Kral Arthur’un Lady of the Lake Göl Kraliçesi olarak bilinen Nimue gözünden aktarılacak. Sin City’nin yazarı Frank Miller ve Puss in Boots’un senaristi Tom Wheeler’ın yaratıcısı olduğu dizide Kral Arthur efsanesinde yer alan Göl Kraliçesi Nimue dizinin merkezinde olacak. Nimue karakterine ise Katherine Langford hayat verecek.

CURSED (L TO R) KATHERINE LANGFORD as NIMUE in episode 104 of CURSED Cr. ROBERT VIGLASKY/Netflix © 2020

Cursed Konusu

Dizide, gizemli yeteneklere sahip olan Nimue (Katherine Langford) kaderinde yazılı olan Göl Kraliçesi’ne (Lady of the Lake) dönüşür. Nimue, annesinin ölümünün ardından antik bir kılıcı teslim etmek için Merlin’i aramaya çıkar. Bu yolculukta ona arkadaşı Arthur eşlik eder. Arthur ile çıktıkları yolda Nimue beklenmedik maceralara atılacak ve cesaretin sembolü haline gelecektir.

Cursed Oyuncuları – Karakterler

Dizinin başrolünde daha önce bir gençlik dram dizisi olan 13 Reason Why dizisinde Hannah karakteri ile tanıdığımız Katherine Langford yer alıyor. Nimue olarak izleyeceğimiz güzel oyuncu aynı yıl son Star Wars filmi olarak bilinen Star Wars: The Last Jedi filminde yer almıştı. Dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Vikings dizisinde Floki karakteri ile izlediğimiz Gustaf Skarsgård’ı Merlin rolünde izleyeceğiz. Ayrıca Peter Mullan, Lily Newmark, Devon Terrell (Arthur), Shalom Brune-Franklin, Daniel Sharman (Weeping Monk) ve Billy Jenkins de dizide yer alıyor.

Netflix de izleyemeyenler için Dizibox tüm sorumluluğu alarak Diziyi Yayınlamış. İzlemek için Cursed 1.Sezon 1. Bölüm İzle