Twitter sesli mesaj özelliğini test etmeye başlıyor. Brezilya, Twitter'ın gelecek özelliğinin test edileceği ilk ülke olacak.

Twitter sesli mesaj özelliğini test etmeye başlıyor. Brezilya, Twitter’ın gelecek özelliğinin test edileceği ilk ülke olacak.

Twitter, bir rapora göre kullanıcıların doğrudan mesajlar (DM’ler) aracılığıyla sesli mesajlar göndermesine izin verecek bir özelliği test edecek. Bir Twitter yöneticisi, mikro blog sitesinin sesli DM’leri test etmeye başlamayı planladığını ve Brezilya’nın gelecek özelliğin test edileceği ilk ülke olacağını açıkladı. Yeni özelliğin de basit bir arayüze sahip olması bekleniyor. Twitter kısa süre önce iOS kullanıcıları için sesli tweetler yayınladı, ancak güncelleme henüz herkes için mevcut değil.

Twitter Sesli mesaj özelliği Sade olacak

Alex Ackerman-Greenberg, Twitter direkt mesajlar için ürün müdürü söyledi Heyecan yakında sesli DMS test edileceğini Verge. Ackerman-Greenberg, insanların Twitter’da özel ve halka açık konuşmalarda kendilerini nasıl ifade edecekleri konusunda daha fazla seçenek istediklerinin farkında olduklarını söyledi . Ackerman-Greenberg, Twitter’da 20 saniyelik bir sesli mesajla yayına yeni gelişme hakkında bilgi verdi.

Twitter’da sesli mesaj özelliğinin basit bir arayüze sahip olması bekleniyor; sadece bir oynat / duraklat düğmesi olacaktır. Ürün ekibinin, doğal konuşma akışının bir parçası olarak bu mesajları göndermeyi kolaylaştırmak için bir “hat içi kayıt deneyimi” tasarladığı bildirildi. Bu Heyecan vardı arayüzü o ses tweets farklı kılan dışarı haddelenmiş bazılarına iOS Haziran ayında kullanıcılara.

İlginizi Çekebilir: Mahir Ünal’dan Netflix Açıklaması

Sesli Mesajı anında Şikayet etme özelliği olacak

Kullanıcılar, yeni özelliğin kötüye kullanılması durumunda bir mesajı bildirme seçeneğine sahip olacak. Şu anda, insanlar doğrudan mesajlar yoluyla metin, GIF, resim ve video gönderebilir. Ackerman-Greenberg, özelliğin ilk olarak Brezilya’da test edileceğini açıklasa da, sesli mesaj özelliğinin sadece test bazında bile olsa diğer ülkelere ne zaman sunulacağına dair bir bilgi bulunmuyor.

Twitter, son zamanlarda iOS için kullanıma sunduğu sesli tweetler özelliği için geri tepti. Erişilebilirliği hesaba katmadığı için Twitter’ı işitme engelli kişiler için daha da erişilemez hale getirdiği için suçlandı. Bununla birlikte, bir Twitter yöneticisi, yakın tarihli bir röportajda , artık ürün geliştirme kapsamında tam zamanlı bir erişilebilirlik ekibine sahip olduklarını ve erişilebilirliğin, özellikler kavramsallaştırıldığında bile dikkate alınacağını söyledi.

Bu, Twitter için bir ilk olsa da, WhatsApp , Instagram ve ana şirketleri Facebook , doğrudan mesajlarda kullanılabilen sesli mesajlaşma özelliklerine zaten sahip.